Anı Tur
Kurumsal
Müşteri Hizmetleri
Biz Sizi Arayalım
Üyelik
0850 300 0 264
SATIŞ MERKEZİ
Biz Sizi Arayalım
Grup Rezervasyon
 Balkan Üçlemesi Turu Balkan Üçlemesi Turu Balkan Üçlemesi Turu Balkan Üçlemesi Turu Balkan Üçlemesi Turu
 • 0 Yorum Yorum Ekle

 • Her Perşembe Hareket
 • Pegasus Havayolları İle
Bu Tur İçin Gerekli Vizeler

Vize Sorgulama

Rezervasyon Numaranız
Tur Hakkında Sizi Arayalim
Turu Satın Al
Tur Programı
1.GÜN
İSTANBUL - TİRAN - OHRİD

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Anı Tur kontuarında saat 11:30’da buluşma Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile saat 13:45' de Tiran’a uçuş. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından 14.35’te Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varış. Akabinde şehir turumuz başlıyor. Bektaşiliğin Avrupa'daki merkezi sayılan Tiran şehir turumuzda 1789 Yılında yapımına başlanan ve 1923 yılında tamamlanan Ethem Bey Camii, İskender Meydanı, 19. yüzyılın başında inşa edilen Kaplan Paşa türbesi, Sekiz Sütünlu Türbe, Bilinmeyen Partizanlar Anıtı, Tiran'ın sembolü 1821 yılında Ethem Bey tarafından yaptırılan saat kulesi , 1999 yılında işkodralı çocuklar tarafından isyan sırasında atılan kurşunların eritilmesiyle yapılan Barış Çanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman ve Ohrid’de hareket. Varışa istinaden, Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, Aziz Panteleimon Manastırı, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı, Ohrid Pazarı ve Ohrid gölü göreceğimiz yerlerden bazıları. Turumuzun ardından serbest zaman. Geceleme Ohrid’deki otelimizde.  Tiran - Ohrid : 130 km.

Ohrid Tekne Turu: 10 €

2.GÜN
OHRİD - RESNE - MANASTIR - OHRID

Uyandırma ve kahvaltının ardından serbest zaman., Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan tam günlük St.Naum-Resne-Bitola(Manastır) Turuna  katılabilirler.(45 EUR) Otel önündenStNaum - Resne - Manastır (Bitola) Ohri turuna hareket. Turumuzda öncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Ohrid’e hareket. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Makedon Gecesi Turuna katılabilirler.(30 EUR)

Resne – Manastır Turu: 30 Eur

3.GÜN
OHRİD - GOSTIVAR - KALKANDELEN (TETOVO) - ÜSKÜP

Sabah alınacak kahvaltıdan sonrası odaların boşaltılması ve Gostivar’a hareket. Yoğunlukla Türkler’in yaşadığı bu şehri gezecek ardından 300 km’lik Vardar Nehrinin doğduğu kaynağı ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından serbest zaman ve dileyen misafirlerimiz ile extra olarak öğle yemeğimizi Vardar nehri kaynağı manzaralı restoranda alacağız. Öğle yemeği için tavsiyemiz ve Kuzu Çevirme ve meşhur Kaymaçina tatlısını tatmanızdır. Yemeğin ardından Kalkandelen (Tetovo) ya hareket. Şehre varışımızın ardından Kalkandelen'de Alaca cami ve Kanuni'nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. yüzyılda kurulan Bektaşi Harabati Baba Tekkesi'ni ziyaret ediyoruz. Serbest zamanından ardından Üsküp’e yolculuğumuz devam ediyor. Üsküp’e hareket varışımızı takiben Üsküp şehir turumuz başlıyor. Üsküp turumuz esnasında Türk ve Yahudi mahalleleri, Rahibe Teresa-nın Evi, dünyanın en büyük İskender heykelinin de olduğu Makedonya Meydanı, Osmanlı Taş Köprüsü, Davutpaşa Hamamı, Kapan Han ve Türk Çarşısı. Çifte hamam, Sulu Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Sultan Murat Camii, Isa Bey Camii, şuan Türk Tiyatrosu binası olarak kullanılan ve Yahya Kemal Beyatlı -nın doğduğu bina görülecektir. Bitpazarı ve şehrin en yüksek tepesinde bulunan Roma ve Osmanlılar tarafından şehri korumak için kullanılan Kale ziyaretinin ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

Ohrid - Gostivar: 108 km. | Gostivar - Kalkandelen (Tetovo) : 25 km. | Kalkandelen - Üsküp: 44 km.

Matka Kanyon Turu: 10 €

4.GÜN
ÜSKÜP - PRİŞTİNE - İSTANBUL

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve Yeni özgürlüğüne kavuşan Kosova'nın başkenti olan aynı zamanda üniversitesi ile Kosova'nın eğitim ve kültür merkezi Priştine'ye hareket. Varışa istinaden şehir turumuz başlıyor. Tarihi 15 asır geriye kadar giden bu güzel şehri tanıtan panoramik bir şehir turumuzda, 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Gërmia Parkı, Kosova Müzesi, Osmanlılar'ın 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Külliyesi, özgün iç süslemeleri ile öne çıkan 18. yüzyıl eseri Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr'ın türbesi ziyaret edeceğimiz yerler arasında.. Turumuzun ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Priştine Havaalanına transfer. Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile 15.50’da İstanbul’a uçuş. Rahat ve konforlu bir yolculuğun ardından saat 18.20’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki Anı Tur organizasyonunda görüşmek dileği ile sizlere veda ediyoruz.

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
 • Pegasus Havayollari ile Istanbul -Tiran / Pristine - Istanbul ekonomi sinifi uçak bileti,
 • Programda belirtilen panoramik sehir turlari,
 • Sabah kahvaltilari,
 • Türkçe Rehberlik hizmeti,
 • Havalimani vergisi,
 • Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 • Seyahat Saglik Sigortasi 
 • Yurtdisi Çikis Fonu (15 TL)
 • Extra Tur Ücreti
 • Ekstra Kisisel Harcamalar
 • Tüm Öglen Yemekleri
Önemli

BU TUR IÇIN YOLCULARIMIZIN ÇOK GIRISLI VIZE ALMALARI GEREKMEMEKTEDIR. VIZE BASVURUSU IÇIN EN AZ 6 AY GEÇERLI PASAPORT ILE ACENTAMIZDAN TEMIN EDEBILECEGINIZ, VIZE IÇIN GEREKLI EVRAKLAR LISTESINDE BELIRTILEN BELGELER GEREKMEKTEDIR. YESIL PASAPORT SAHIPLERI IÇIN VIZE UYGULAMASI OLMAYIP, EN AZ 6 AY GEÇERLI PASAPORT TASIMALARI YETERLIDIR. VIZELER SEYAHAT BASLANGICINDAN ÖNCE TÜRKIYE’DEKI ILGILI KONSOLOSLUKLARDAN ALINMAK ZORUNDADIR. GIRIS YAPILAN ÜLKENIN SINIR KAPILARINDA VIZE ALINAMAZ. VIZE ALINMIS OLMASI O ÜLKEYE GIRIS YAPILABILECEGI ANLAMINA GELMEZ. PASAPORT POLISI SIZI ÜLKEYE SOKMAMA YETKISINE SAHIPTIR. BÖYLE BIR DURUMDA SORUMLULUK YOLCUYA AITTIR

Yurtdisi gezilerinde en az  6 ay geçerli pasaport olmasi mecburidir. Paket tura katilacak sayinin yeterli olmamasi durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Rehber programi eksiksiz gerçeklestirmek kaydi ile programin seyrinde degisiklik yapabilir. Brosürlerdeki fiyatlar baslangiç fiyatlaridir turlarimizda kademeli fiyat artisi bulunmaktadir.

Anitur, hava yolu sirketi ile yolcu arasinda araci konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçus  öncesinde saatler degisebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi  gerekmektedir. Yurtdisi gezilerinde en az  6 ay geçerli pasaport olmasi mecburidir. Uçagin inecegi sehre göre parkurlarda degisiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin degismesi mümkün olup, bu durum sözlesme aninda bildirilmis ve YOLCU SAAT DEGISIKLIGI RISKINI KABUL EDEREK TURU SATIN ALMISTIR.

GENEL BILGILENDIRME

 • · Katilim gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Multi(Çok Girisli) Schengen vizesi bulundurma zorunlulugu vardir. ( Yesil Pasaport sahipleri vizeden muaftirlar.)
 • · Sinir geçisleri araç personellerimiz ve rehberlerimiz yardimi ile yapilmaktadir.
 • · Tur esnasinda programda bulunan tüm ülkelerde alisveris ve harcama yapilabilmesi için , Euro bulundurmamiz yeterlidir.Yerel para birimi kullanilan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardimci olacaktir.
 • · Gezi süresince rahat yürüyüs ayakkabisi veya spor ayakkabi tercih edilmelidir. Gece için yaniniza hirka v.b bir kiyafet bulundurmanizda fayda vardir.
 • · Yurtdisindan Türkiye’ye giris yaparken esya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunlulugu vardir.
 • · Yurtdisindan Türkiye’ye giris yaparken free shop alisveris limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü Içecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, sarap ve sampanya hariç) , Alkollü Içecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, sarap ve sampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakim Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Sekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg 

Tur programinda Rehberler hava ve yol sartlarina bagli olarak , programda belirtilen heryeri göstermek sarti ile program akisinda degisilik yapabilirler.

İPTAL/İADE SİGORTA İÇERİK

-

DİĞER

-

Ücret Tablosu
İki ya da üç kişilik odada kişi başı
Tek kişilik oda
Çocuk fiyatı (03-12 yaş)
Çocuk fiyatı (00-02 yaş)
Kontenjan
299 €
399 €
279 €
180 €
10
Bu turumuzda kademeli fiyat sistemi kullanılmaktadır.Erken Rezervasyon yaptırıp indirimli tatil fırsatlarından yararlanabilirsiniz.
BU TURU SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ
GEÇERLİ FİYAT AÇIKLAMASI

Ücretlendirmede liste fiyatları esastır. Ancak konaklamanın kampanyalı dönemlerde gerçekleşecek olması halinde; kampanya tarihleri, bu tarihlerde uygulanacak indirim oranları ve ücretlendirmeye esas alınacak kampanyalı fiyatlar; liste fiyatının üzeri çizilerek kalın punto ile belirtilmiştir.

“Mevcut sistem fiyatları %30 indirim uygulanmış net fiyatlardır.”

Tur Otelleri
 3* Ve 4 * Balkan Otelleri
3* Ve 4 * Balkan Otelleri
Balkanlar- Balkan Bölgesi Şehirleri
 3* Ve 4 * Balkan Otelleri
Harita
Tur Tarihleri
Gidiş
Dönüş
Kişi Başı Ücret
1 Haziran 2017 Perşembe
6 Temmuz 2017 Perşembe
4 Haziran 2017 Pazar
9 Temmuz 2017 Pazar
299 €
299 €