Anı Tur
Kurumsal
Müşteri Hizmetleri
Biz Sizi Arayalım
Üyelik
0850 300 0 264
SATIŞ MERKEZİ

Baştan Sona İtalya Turu 6 Gece

Biz Sizi Arayalım
Grup Rezervasyon
 Baştan Sona İtalya Turu 6 Gece Baştan Sona İtalya Turu 6 Gece Baştan Sona İtalya Turu 6 Gece Baştan Sona İtalya Turu 6 Gece Baştan Sona İtalya Turu 6 Gece Baştan Sona İtalya Turu 6 Gece
 • 0 Yorum Yorum Ekle

Fiyat Sorunuz
 • 24 Ekim Hareket // Promosyon
 • Alitalia Havayolları İle Floransa- Venedik- Milano- Verona- Roma- Napoli
Bu Tur İçin Gerekli Vizeler

Vize Sorgulama

Rezervasyon Numaranız
Tur Programı
1.GÜN
İstanbul- Roma- Floransa

Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde saat 04.00’da Anı Tur kontuarı önünde buluşma. ETIHAD Havayolları partneri olan Alitalia Havayolları tarifeli seferi ile saat 06.10’da Roma’ya uçuşumuz gerçekleşiyor. 07.45’ de varışımız ardından özel aracımızla Floransa’ya transferimiz gerçekleşiyor. Varışın ardından Rönesans sanatının çıkış yeri olan, Avrupa ticaretinde ipek, yün, altın ve bankerlik konusunda öncülük yapmış olan, İtalyan Krallığına başkent olan, Dante, Leonardo da Vinci, Michelangelo gibi bir çok önemli kişinin doğum yeri olan Floransa şehir turumuzda panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında: Floransa Katedrali (Duomo), vaftizhane, çan kulesi, günümüzde açık hava müzesi olarak kullanılan Signoria Sarayı ve Meydanı, Lanzi locası, Uffizi Meydanı, yaklaşık 650 senelik üzerinde kuyumcu dükkanlarının olduğu Ponte Vecchio, Cumhuriyet Meydanı, San Lorenzo Pazarı mevcuttur. Tur sonrası serbest zaman ve ardından otelinize transfer ve geceleme otelinizde.

2.GÜN
Floransa

Sabah kahvaltısından ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan ve yüzme şansı da elde edile bilinecek tam gün Pisa - Portofino turuna katılabilirler. Turumuza dünyaca ünlü Pisa şehrini ziyaretimizle başlıyoruz. Adını Katedralin çan kulesine vermiş olan Pisa Kulesi’ni görmenin yanı sıra, Pisa Katedrali, Avrupanın en görkemli vaftizhanesini ve de mucizeler meydanını görüyoruz. Pisa’dan sonraki durağımız aşk şehri Portofino. Adı üstünde "Aşk Şehri". Aşka aşık olanların doğru adresi; Portofino. Adına şarkılar yazılmış, şiirlere konu olmuş ve en güzel aşklara tanıklık etmiş. Zengin ve ünlülerin akınına uğrayan Portofino, resim kadar durağan ve güzel olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Uğruna şarkılar yazılan ve aşk şehri olarak bilinen Portofino’ya Türkiye'nin ünlü aşıkları da akın ediyor. İtalya’nın Akdeniz kıyı şeridinde bulunan Portofino, balıkçı köyleri, çakıllı kumsalları ve Santa Margherita adı verilen otellerin toplandığı kasabanın hemen yanında bulunuyor. Portofino’ya gitmeden önce Santa Margharita’ya uğruyoruz. Bu cennet gibi yerde, her evin üzerine elle çizilmiş fotoğraflar sizi çok etkileyecek. Liman kenarına kurulmuş pastel renklerdeki evler ile yarım ay şeklindeki sahil şeridi ile kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında. Dükkanları, restoranları ve birbirinden lüks otelleri ile Portofino’nun kristali andıran denizi, buraya gelenleri tatil dönüşlerinde bir daha gelmeye ikna ediyor. Bir zamanlar Portofino’da aşkımı buldum nakaratıyla belleklere kazınan Akdeniz köyü, günümüzde ayrıcalıklı turistlerin tatil tercihi. Kelime olarak son liman anlamına gelse de, Portofino İtalya kıyıları denince ilk akla gelen isim. Portofino’da aşkı bulmak ya da Portofino'ya aşık olmak için bu gezimize mutlaka katılmalısınız! Şehir turumuzun ardından yüzme molası ve serbest zaman. Akşam saatlerinde otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

Pisa & Portofino Turu Kişi Başı: 90 Euro

3.GÜN
Floransa – Venedik

Sabah kahvaltısının ardından Venedik’e hareket. Venedik’e varışımızın ardından şehir turumuz başlıyor. Araçların son ulaşım noktası olan Tronchetto limanından vaporetto ile tarihi adaya hareket ediyoruz. Zevkli bir vaporetto yolculuğundan sonra şehrin tarihi merkezi olan San Marko meydanına yakın bir noktada Vaporetto’dan inerek kanallar arasındaki turumuza başlıyoruz. Motorlu araçlardan arındırılmış olan, polis, ambulans, çöp kamyonları, belediye otobüsleri v.s. gibi günlük hayatta görmeye alışık olduğumuz bütün araçlar yerini teknelere bırakmış burada. Köleler sahilinden San Marko meydanına yürürken Venedik hapishanesini ve hapishane ile Dükler sarayını birbirine bağlayan Ponte dei Sospiri İç çekme köprüsü, köprünün tam karşısında San Giorgio adası, Dükler Sarayının ana cephesindeki meydanda, şehrin giriş kapısı olarak adlandırılan ikiz kolonlar ve bu kolonlar üzerindeki Venedik’in sembolleri olan heykelleri görebilirsiniz. San Marko katedralinin bulunduğu meydan, Napolyon tarafından Dünyanın en güzel meydanı olarak adlandırılmıştır. Katedralin inşası 9. YY da tamamlanmış olsa da, bugünkü halini 17. Yy’da almıştır. Ana cephesinde göreceğiniz 4 adet bronz at,ikinci haçlı seferleri dönüşünde İstanbul’dan getirilmiştir.Serbest zamanınız da Saat kulesinin tepesindeki heykellerin her saat başı çanın üzerine vurmalarını izleyip, Çan kulesine çıkarak bütün Venedik manzarasını tepeden de görebilirsiniz. Kısa bir yürüyüşün ardından ticari merkez olarak bilinen ve Canal Grande Büyük kanal üzerindeki ilk taş köprü olarak yapılan, üzerinde dükkanların olduğu Ponte Rialto görülecek yerler arasında. Şehir turu sonrasında arzu eden misafirlerimiz ile kanalların arasında düzenleyeceğimiz gondol turuna katılabilirler. Serbest zaman sonrası arzu eden misafirlerimiz ile Venedik’in en tanınmış adalarından olan Murano ve Burano adalarını ziyaret ediyoruz. Cam işleme sanatında ustalığını koruyan Murano adasında, cam işleme tekniklerini gördükten sonra, dantel işlemeleri ve rengarenk evleriyle ün yapmış olan, küçük bir balıkçı kasabası olan Burano adasını ziyaret ediyoruz. Tur sonrası San Marko meydanına dönüş ve serbest zaman. Geceleme Venedik’te otelimizde.

Murano & Burano Turu Kişi Başı: 40 Euro | Gondol Turu Kişi Başı: 25 Euro

4.GÜN
Venedik

Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra Verona  Milano turunu yapıyoruz. Bu turumuzda, yüzyıllarca Venedik Cumhuriyeti’ne bağlı kalmış olan Verona düklüğünün yönetim sarayını, tarihinde olduğu gibi günümüzde de hala pazar yeri olarak kullanılan Erba meydanı, Bra meydanında Roma’daki Colosseum’dan sonra İtalya’daki en büyük ikinci amfitiyatrosunu görüyoruz. Zenginliğini gösterebilmek için sokaklarını mermer kaplatan Verona alışveriş merkezinden geçerek, Dante Alighieri’nin sürgün döneminde yaşadığı sarayı görüyoruz. Verona’yı yöneten aile Scaligero mezarlığını gördükten sonra İngiliz drama yazarlarından William Shakespeare’a ilham vermiş olan Romeo ve Juliet’in doğdukları evi görüyoruz. Öğlen yemeği için serbest zamanın ardından Milano’ya gitmek üzere hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Milano şehir turumuz başlıyor. Çekici olmaktan ziyade şık, yaratıcı olmaktan ziyade varlıklı bir şehirdir Milano. Şüphesiz İtalya ekonomisinin can damarı ve İtalya’nın en görülesi şehirlerinden biridir. Panoramik olarak yapılacak olan Milano şehir turumuzda, şehrin tarihi eserlerinden birisi olan Milano Kalesi -Castello Sforzesco-, 19. Yüzyıl endüstri devrimine damgasını vurmuş olan -Galleria- Avrupa’nın ilk kapalı alışveriş merkezi olarak da bilinmektedir. Ünlü Fransız mühendis Gustave Eiffel, Paris’teki Eiffel Kulesinin yapımını buradan esinlenmiştir. Gotik sanatının yoğun bir şekilde görülebileceği Duomo, üzerindeki 2000’i aşkın heykelcikten oluşan dış cephesi ile dünyanın en büyük dördüncü kilisesidir. Modanın merkezi olarak bilinen -via monte napoleone- ve -via la spiga- caddelerinde vitrinlerin zenginliğini görebilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize hareket ve geceleme otelimizde.

Verona & Milano Turu Kişi Başı: 90 Euro

5.GÜN
Venedik- Roma

Sabah kahvaltımızın ardından Roma’ya doğru yola çıkıyoruz. Dünya tarihinin ve İtalya’nın başkenti olan bu güzel şehirdeki turumuz esnasında Colosseum, Roma şehri ve tarihinin doğduğu Forum Meydanı, Forum Meydanı'nın en meşhur caddesi olan ve Mussolini’nin kendine özel olarak açtırmasıyla ünlü Via Foridei Imperiali, Roma’nın kudret simgesi Colosseo amfi tiyatrosu panoramik olarak görülecektir. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Melekler ve Şeytanlar turuna katılarak Roma’nın tamamını görme imkanı elde edeceklerdir. Bu turumuzda taş taş üstünde bırakmadan, her adım başı Roma’nın bir başka şaheserini görme imkânı bulabilirsiniz. İlk önce Roma’nın simgelerinden Colosseum’u, Venezia Meydanı’ndan sonra ünlü mağazaların bulunduğu sokaklara açılan İspanyol Merdivenleri’ni ve İspanyol Meydanı’nı geziyoruz. Daha sonra Fontana di Trevi'yi (Aşk Çeşmesi) görmeye gidiyoruz. Yemek için verilecek serbest zamanın ardından, Roma’daki en ilginç merkezlerden olan Pantheon ve heykel ve çeşmeleriyle ünlü meşhur Navona Meydanına kadar yürüyoruz. Ardından Vatikan’a gidiyoruz. Burada, dünyanın en büyük kilisesi olan San Pietro’da Rönesans’ın dev sanatçıları Leonardo Da Vinci ve Michelangelo’nun şaheserlerini gördükten sonra San Pietro Meydanı’nı geziyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Geceleme Roma’da otelimizde.

Melekler ve Şeytanlar Turu Kişi Başı: 25 Euro

6.GÜN
Roma

Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Napoli-Pompei turuna katılabilirler. Turumuz esnasında Roma'nın güneyindeki şarkılara konu olmuş Napoli’ye hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Pompei’ye gidiyoruz. Roma İmparatorluğu'nun en büyük ticaret liman kenti Pompei’ye varış. Ören yeri biletleriyle lokal rehber alımından sonra Tarihi Pompei efsanesine yolculuğumuz başlıyor. M.S 79 da Vezüv yanardağından çıkan dumanları gören halk gemilere doluşarak bir daha dönmemek üzere kaçmaya çalıştılar. 20 dakika süren sarsıntıdan sonra kabaran deniz, gemileri kızgın lavların arasına attı ve yok etti. Şehirde kalan insanlar evlere kaçtılar, volkandan çıkan ölümcül gazlar bir anda boğulmalarına sebep oluyordu. Sonra ardı ardına volkandan çıkan küller şehri örttü ve Pompei 200.000 yaşayanı ile yok oldu. Yaklaşık 2.000 yıl o görkemli evler, villalar freskler, heykeller, duvar resimleri küllere gömülü kaldı. Agorası, tiyatrosu ve tapınakları ile Pompei, yok olan bir kentin kazılarda ortaya çıkan müthiş kurulumu, İtalyan'ların EFES kenti. İtalyan ve Türk rehber eşliğinde bu taşlaşmış insanları görmek o günlerdeki yaşamı öğrenmek için en önemli kültür gezisi. Tabi ki yerine kurulan Napoli liman kenti, sizi Sophia Loren’in şehrine davet ediyor. Yılda yaklaşık 20 milyon turisti ağırlayan Pompei ve Napoli, uzun yıllar hafızalarınızdan çıkmayacak bir görüntü. Tur sonrası Napoli şehir merkezinde serbest zaman ardından Roma'ya geri dönüyoruz. Geceleme Roma'da otelimizde.

Napoli & Pompei Turu Kişi Başı: 90 Euro

7.GÜN
Roma – İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası odaların dileyen misafirlerimiz ile  ekstra olarak düzenlenecek olan Siena - Orvieto turumuza katılabilirler. Bu turumuzda önce Siena’ya hareket ediyoruz. Roma imparatorluğu tarafından, tepeler üzerine kurulmuş olan, kırmızı Chianti şarapları ile meşhur Siena’da, dar ve inişli çıkışlı sokaklarından Siena katedralinin bulunduğu meydana geliyoruz. Dünyanın ilk bankacılık sisteminin başladığı yer olan bankerler locasından geçerek, Campo Meydanı’na ulaşıyoruz. Her sene 2 Temmuz ve 16 Ağustos’ta oynanan tarihi at yarışlarının yapıldığı bu meydan, boş olduğu zamanlarda da asaletini göstermektedir. Yüz metreden fazla yüksekliğindeki çan kulesi ile yönetim sarayı meydan da ilk göze çarpan eserler şüphesiz. Tur sonrası, kırmızı tuğlalarla özenle dizilmiş Campo Meydanında oturup yorgunluk atarken aynı zamanda meydanın altındaki sarnıca yağmur sularını akıtan mazgal kapaklarını arayabilirsiniz. Siena sonrası İtalya’nın sanat ve genel tarihinde önemli yer edinen ve olağanüstü doğal güzelliklere sahip olan Orvieto şehri görülecektir.. Turumuzun ardından önce otelimize sonra Roma Havalimanına hareket. Alitalia Havayolları tarifeli seferi AZ 702 ile 21:45'da İstanbul’a uçuş. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından 01:10 da Atatürk Havalimanına varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki ANITUR organizasyonunda görüşmek dileği ile...

Siena & Orvietto Turu Kişi Başı: 50 Euro

Uçuş Detayları
25.05.2014
TK 1879
IST - NAP
11:45
13:00
01.06.2014
TK 1322
BLQ - IST
11:25
14:55
Uçuş bilgileri “Yerel Saatler” kullanılarak Verilmiştir.
+1 ertesi gün varış anlamına gelir
Ücrete Dahil Olan Hizmetler
 • 2 gece Floransa (Montecatini)- 2 gece Venedik – 2 gece Roma’da oda kahvalti 3*/4* otellerde konaklama.
 • Alitalia Havayollari ile Istanbul-Roma-Istanbul parkurunda uçak bileti
 • Belirtilen  Tüm transferler
 • Türkçe Rehberlik
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 • Vize ücreti
 • Özel Seyahat saglik sigortasi
 • Yurt disi çikis harci bedeli
 • Her türlü otel ekstralari ve kisisel harcamalar
 • Opsiyonel turlar
 • Müze ve ören yerleri giris ücretleri 
Önemli

BU TUR IÇIN YOLCULARIMIZIN  SCHENGEN VIZESI ALMALARI GEREKMEKTEDIR. VIZE BASVURUSU IÇIN EN AZ 6 AY GEÇERLI PASAPORT ILE ACENTAMIZDAN TEMIN EDEBILECEGINIZ, VIZE IÇIN GEREKLI EVRAKLAR LISTESINDE BELIRTILEN BELGELER GEREKMEKTEDIR. YESIL PASAPORT SAHIPLERI IÇIN VIZE UYGULAMASI OLMAYIP, EN AZ 6 AY GEÇERLI PASAPORT TASIMALARI YETERLIDIR. VIZELER SEYAHAT BASLANGICINDAN ÖNCE TÜRKIYE’DEKI ILGILI KONSOLOSLUKLARDAN ALINMAK ZORUNDADIR. GIRIS YAPILAN ÜLKENIN SINIR KAPILARINDA VIZE ALINAMAZ. VIZE ALINMIS OLMASI O ÜLKEYE GIRIS YAPILABILECEGI ANLAMINA GELMEZ. PASAPORT POLISI SIZI ÜLKEYE SOKMAMA YETKISINE SAHIPTIR. BÖYLE BIR DURUMDA SORUMLULUK YOLCUYA AITTIR.

Anitur, hava yolu sirketi ile yolcu arasinda araci konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçus  öncesinde saatler degisebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi  gerekmektedir. Yurtdisi gezilerinde en az  6 ay geçerli pasaport olmasi mecburidir. Paket tura katilacak sayinin yeterli olmamasi durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçagin inecegi sehre göre parkurlarda degisiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin degismesi mümkün olup, bu durum sözlesme aninda bildirilmis ve yolcu saat degisme riskini kabul ederek turu satin almistir.Bu sirkü 15.07.2013  tarihinde düzenlenmis olup,bir sonraki sirküde geçersiz sayilir.

İPTAL/İADE SİGORTA İÇERİK

-

DİĞER

Vize bilgilendirme:Vize ile ilgili bilgi için en az 1 ay öncesinden vize departmanimiza teslim etmeniz gerekmektedir.Vizenin acenta tarafindan alinacak olmasi halinde ve vize için gerekli evraklarin teslim zamaninin tüketiciye bildirilmesi sartiyla tüketici tarafindan zamaninda teslim etmeyen evraklar nedeniyle vizenin alinmamasindan dogan zararlardan seyahat acentesi sorumlu tutulamaz.

Evraklari eksiksiz ve süresinde veren seyahat acentesi vizenin verilmemesinden dolayi sorumlu tutulamaz.

Vize departmani iletisim adresi:  Cumhuriyet Cad. Uzun Güzel Apt No: 143 k:6 D.6  Sisli / Harbiye

Vize Departmani: info@tanvize.com

Fiyat Sorunuz
Tur Otelleri
 3 Ve 4 Yıldız İtalya Oteller
3 Ve 4 Yıldız İtalya Oteller
İtalya- Roma

.

Harita
Bu Turun Yapılacağı Tarihleri Öğrenmek İstiyorsanız Call Centerimizi Arayınız