Anı Tur
Kurumsal
Müşteri Hizmetleri
Biz Sizi Arayalım
Üyelik
0850 300 0 264
SATIŞ MERKEZİ
Biz Sizi Arayalım
Grup Rezervasyon
 Klasik İtalya Turu 7 Gece( Blq - Blq) Klasik İtalya Turu 7 Gece( Blq - Blq) Klasik İtalya Turu 7 Gece( Blq - Blq) Klasik İtalya Turu 7 Gece( Blq - Blq) Klasik İtalya Turu 7 Gece( Blq - Blq) Klasik İtalya Turu 7 Gece( Blq - Blq)
 • 0 Yorum Yorum Ekle

Fiyat Sorunuz
 • 5,12,19,26 Mart
 • Pegasus Havayolları Ile Venedik, Floransa, Roma Turu/ Bologna Şehir Turu Dahil!
Bu Tur İçin Gerekli Vizeler

Vize Sorgulama

Rezervasyon Numaranız
Tur Programı
1.GÜN
İSTANBUL – BOLOGNA – VENEDIK

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus havayolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 09.45’te buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC 423 sayılı tarifeli seferi ile saat 12.00’da Bologna'ya uçuş. Yerel saat ile 13.50’de varış ve havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Bologna panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda; Piazza Maggiore, Asinelli Kulesi, S. Domenico Bazilikası ,San Luca Kemeraltı, Santa Maria dela Vita görülecek yerler arasındadır. Venedik’e varışımıza istinaden otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

2.GÜN
VENEDIK

Sabah kahvaltısının ardından panoramik Venedik şehir turu için hareket ediyoruz. Turumuzda San Marco Meydanı ve Kilisesi, Tövbe Köprüsü, Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi, Aziz Giorgio Maggiore Kilisesi ve Büyük Kanal görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Venedik`in sembolü olan Gondol turu . Gondol turu bitiminde dileyen misafirlerimizle Murano&Burano turu. Bu turumuzda önce adaya özgü rengarenk birbirinden güzel ve değişik cam işçiliğinin yapıldığı atölyelerden birini ziyaret etme imkanı bulacağız. Bu ziyaretimiz sırasında öncelikle Murano adasında cam işçiliğinin nasıl yapıldığını ustalar tarafından görecek ve indirimli olarak alışveriş yapabileceğiz. Ardından rengarenk evleri ve dantelleri ile meşhur Burano Adası’na gıdecek ve burada  serbest zamanda ekstra yemeğimizi alabilecek, adanın keyfini çıkaracağız. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde.

Gondol turu: 25 €

Murano&Burano Turu :45 €

3.GÜN
VENEDIK – FLORANSA

Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Floransa’ya varışımızı takiben panoramik Floransa şehir turu. Turumuzda Arno Nehri, Ponte Vecchio köprüsü, San Giovanni Battista, Vaftizhane, Santa Maria del Fiore Katedrali (Duomo) ve Signoria Sarayı panoromik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Montecatini`deki otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

4.GÜN
FLORANSA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Pisa, Siena, San Gimiano  turuna katılabilirler. Turumuzda Pisa Kulesi ve Miracoli Meydanı görüldükten sonra aracımızla tarihi dokusunu hala muhafaza eden Siean şehrine gidiyoruz. Burada en yenisi 16. YY a ait olan evlerin arasından geçerek tarihi Palio at yarışlarının yapıldığı El Campo meydanına gideceğiz. Serbest zamanımızın ardından sahip olduğu yüksek kuleleri ile ortaçağın Manhattan’I olarak adlandırılan San Gimiano şehrine geçeceğiz. Dileyen misafirlerimiz şehirdeki işkence müzelerini seyrederken, dileyen misafirlerimiz Toscano Vadisi manzarası eşliğinde şaraplarını tadabilir veya üst üste yıllarca “Dünyanın En İyi Dondurmacısı” seçilen yerde dondurmaların tadına bakabilirler.. Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelinizde.

Pisa, Siena, San Gimiano : 90 €

5.GÜN
FLORANSA – ROMA

Sabah kahvaltısının ardından Roma'ya hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Orvietto turuna katılma imkanı. UNESCO dünya kültür mirası olan bu kent sizi adeta zamanda yüzyıllar öncesine götürecek. Dünyadaki sayılı sessiz şehirlerden biri olan bu şehir yüksek bir tepede krunaklı surlarla kurulu olduğundan yıllarca Papalığın evsahipliğini yapmıştır. Finikülerle çıkıp ineceğimiz bu şehirde geçireceğimiz serbest zamanın ardından  Roma’ya varış. Dünya tarihinin ve İtalya’nın başkenti olan bu güzel şehirdeki turumuz esnasında Colosseum, Roma şehri ve tarihinin doğduğu Forum Meydanı, Forum Meydanı'nın en meşhur caddesi olan ve Mussolini’nin kendine özel olarak açtırmasıyla ünlü Via Foridei Imperiali Venezia Meydanı, Italyanların düğün pastası adını verdikleri Victoria Emmanuella II anıtı panoramik olarak görülecektir. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Melekler ve Şeytanlar turuna katılarak Roma’nın tamamını görme imkanı elde edeceklerdir. Bu turumuzda taş taş üstünde bırakmadan, her adım başı Roma’nın bir başka şaheserini görme imkânı bulabilirsiniz.  İlk önce Hıristiyanlığın kutsal merkezi olan Vatikan’a gidiyoruz. Burada, dünyanın en   büyük kilisesi olan San Pietro’da Rönesans’ın dev sanatçıları Leonardo Da Vinci ve Michelangelo’nun şaheserlerini  gördükten sonra San Pietro Meydanı’nı geziyoruz. Ardından  Roma’nın simgelerinden Navonna meydanını ve dört mevsim çeşmesini sonrasında Roma’daki en ilginç merkezlerden olan Pantheon’u. Daha sonra Fontana di Trevi'yi (Aşk Çeşmesi),  sonra ünlü mağazaların bulunduğu sokaklara açılan İspanyol  Merdivenleri’ni ve İspanyol Meydanı’nı geziyoruz. Yemek için verilecek serbest zamanın ardından, otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Geceleme  otelimizde.

Melekler ve Şeytanlar Turu Kişi Başı: 25 Euro

Orvietto : 35 €

6.GÜN
ROMA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Napoli &Pompei turuna katılabilirler. Dünya üzerinde 2000 yıl öncesinden bu yana olduğu gibi kalabilen yegane antik şehirlerden biri olan Pompei, Vezüv yanar dağının getirdiği çamur ve küller altında kalmış olup, taşlaşmış gibi gözüken insanları görebileceğiniz tek şehirdir. Daha sonra Italya'nın egzotik & romantik liman kentlerinden biri olan Napoli gezisi ve serbest zaman. Tur bitimi otele transfer.

Napoli &Pompei: 85 €

7.GÜN
ROMA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Outlet ve Göller Bölgesi (Castel Gandolfo-Nemi) turuna katılabilirler. Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı doğal güzelliklerin olduğu bölge ve sürekli yaşamak isteyeceğiniz, dağ çileği ile ünlü Nemi gezildikten sonra İtalya'nın en ünlü outlet bölgesinde serbest zaman. Tur sonrasında otelimize veya tercihen Roma kent merkezine transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz akşam Roma Gece Turuna (25 Euro) veya Antik Roma tarzı yemekli, eğlenceli  Gece Turuna (55 Euro)  katılabilirler. Geceleme otelinizde. ,

Outlet ve Göller Bölgesi (Castel Gandolfo-Nemi): 45 € Roma Gece turu : 25 € -  Yemekli Gece Turu: 55  €

8.GÜN
ROMA- BOLOGNA- İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Roma Havalimanı’na transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Hava Yollarının PC 424 sayılı tarifeli seferi ile saat 14:40’te İstanbul'a hareket. İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

 

Uçuş Detayları
Gidiş
PC 423
İstanbul-Bologna
12.00
13.50
Dönüş
PC 424
Bologna-İstanbul
14.40
18.10
Uçuş bilgileri “Yerel Saatler” kullanılarak Verilmiştir.
+1 ertesi gün varış anlamına gelir
Ücrete Dahil Olan Hizmetler
 • Pegasus tarifeli seferi ile Istanbul(SAW)- Bologna - Istanbul(SAW) arasi ekonomi sinifi uçak biletleri
 • Havalimani vergileri
 • 3 ve 4* otellerde 7 gece oda kahvalti dâhil konaklamalar
 • Havalimani-otel-havalimani transferleri
 • Tüm sehirler arasi transferler
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortasi
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 • Vize ücreti (120 Euro)
 • Özel Seyahat saglik sigortasi
 • Yurt disi çikis harci bedeli
 • Her türlü otel ekstralari ve kisisel harcamalar
 • Opsiyonel turlar
 • Müze ve ören yerleri giris ücretleri
 • Vaporetto Ücreti
 • Sehir Vergileri
Önemli

BU TUR IÇIN YOLCULARIMIZIN SCHENGEN VIZESI ALMALARI GEREKMEKTEDIR. VIZE BASVURUSU IÇIN EN AZ 6 AY GEÇERLI PASAPORT ILE ACENTAMIZDAN TEMIN EDEBILECEGINIZ, VIZE IÇIN GEREKLI EVRAKLAR LISTESINDE BELIRTILEN BELGELER GEREKMEKTEDIR. YESIL PASAPORT SAHIPLERI IÇIN VIZE UYGULAMASI OLMAYIP, EN AZ 6 AY GEÇERLI PASAPORT TASIMALARI YETERLIDIR. VIZELER SEYAHAT BASLANGICINDAN ÖNCE TÜRKIYE’DEKI ILGILI KONSOLOSLUKLARDAN ALINMAK ZORUNDADIR. GIRIS YAPILAN ÜLKENIN SINIR KAPILARINDA VIZE ALINAMAZ. VIZE ALINMIS OLMASI O ÜLKEYE GIRIS YAPILABILECEGI ANLAMINA GELMEZ. PASAPORT POLISI SIZI ÜLKEYE SOKMAMA YETKISINE SAHIPTIR. BÖYLE BIR DURUMDA SORUMLULUK YOLCUYA AITTIR.T.C. YESIL PASAPORTU ILE SEYAHAT EDECEK MISAFIRLERIMIZIN, EGER PASAPORTLARININ ALINIS TARIHI 10 YILDAN ESKI ISE; PASAPORTLARINI YENILEMELERI GEREKLIDIR. AKSI HALDE GIDECEKLERI ÜLKEYE KABUL EDILMEYEBILIRLER VE/VEYA TÜRKIYE'DEN HAVAYOLU FIRMASI TARAFINDAN UÇUSLARI GERÇEKLESTIRILMEYEBILIR. BÖYLE BIR DURUMDA SORUMLULUK YOLCUYA AITTIR. YIRTIK, YIPRANMIS, ISLANMIS VE/VEYA BENZERI TAHRIBAT(LAR)A UGRAMIS PASAPORTLAR NEDENIYLE ZIYARET EDILECEK ÜLKE SINIR KAPISINDA GÜMRÜK POLISI ILE SORUN YASANMAMASI ADINA ;ALINAN  PASAPORTLARIN YENILENMESI VE T.C. VATANDASLARINA VIZE UYGULAYAN BIR ÜLKE ISE ILGILI VIZENIN YENI PASAPORTTA OLMASI GEREKMEKTEDIR. AKSI DURUMDA SORUMLULUK YOLCUYA AITTIR. 

 
İPTAL/İADE SİGORTA İÇERİK

Sigorta Bilgilendirme

Zorunlu Sigorta: Acentenin iflasi veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Saglik sigortasi degildir, tedavi masraflarini karsilamaz.( Özel saglik sigortasi misafire ait özel harcamadir.)

Seyahat Sigortasi: Misafir dilerse ek ücret ödeyerek, bagaj kaybi, yaralanma veya hastalik nedeniyle tibbi tedavi, sigortalinin nakli, taburcu olusu takiben sigortalinin daimi ikametgâhina ve vefat eden sigortalinin nakli vb. teminatlar için seyahat güvence paketi satin alabilir.

Uçakli turlarda tipi ve saatinin degismesi mümkün olup, bu durum sözlesme aninda bildirilmis ve yolcu saat degisme riskini kabul ederek turu satin almistir. 

DİĞER

Genel: Tarih, sanat, mimari, su ve tabiati ile insani büyüleyen nadir ülkelerden biridir. Mükemmel Italyan mutfagini ve modanin en önemli merkezlerinden biri olan Milan´i söylemeden geçmemek  gerekiyor. Ayrica, özgün mimarisi ve yasam biçimiyle Roma, Venedik, Floransa, Siena, Milan ve Napoli gibi kentlerin yani sira Akdeniz´in berrak sulariyla bütünlesen kumdan parlak plajlar, Alp Daglari, Tuscany´de yer alan Gimignano gibi ortaçaga ait dag köyleri ve Amalfi sahilinde yer alan Positano gibi bozulmadan kalmis balikçi köyleri ülkeye bambaska bir hava katar.

 • · Tur programinda Rehberler hava ve yol sartlarina bagli olarak , programda belirtilen heryeri göstermek sarti ile program akisinda degisilik yapabilirler.
 • · Katilim gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Multi(Çok Girisli) Schengen vizesi bulundurma zorunlulugu vardir. ( Yesil Pasaport sahipleri vizeden muaftirlar.)
 • · Sinir geçisleri araç personellerimiz ve rehberlerimiz yardimi ile yapilmaktadir.
 • · Tur esnasinda programda bulunan tüm ülkelerde alisveris ve harcama yapilabilmesi için , Euro bulundurmamiz yeterlidir.Yerel para birimi kullanilan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardimci olacaktir.
 • · Gezi süresince rahat yürüyüs ayakkabisi veya spor ayakkabi tercih edilmelidir. Gece için yaniniza hirka v.b bir kiyafet bulundurmanizda fayda vardir.

Iklim / Hava Durumu: Özellikle güneyde yazlari sicak ve kurak, kislari ise güneyde ilik kuzeyde oldukça soguk geçer. Ülkenin orta ve güney kesimleri Akdeniz ikliminin etkisi altinda iken, kuzey bölümleri sert kitasal iklimin etkisi altindadir.

Saat farki : -1 saat (1 saat geridir,  Turkiye’ de saat 12 iken, Italyada saat 11dir.)

Rehberlik Hizmetleri: Rehber, çevre gezilerinde ve ekstra turlar sirasinda gruba eslik etmektedir. Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayi belirtilen gün/ günler disinda baska bir gün yapilabilir. Yerel otoriteler tarafindan gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapilmaz. Alternatif turlar minimum 20 kisilik katilim oldugu takdirde gerçeklestirilebilir, daha az katilim oldugu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar degistirilerek gerçeklestirilebilir.

 

Vize bilgilendirme:Vize ile ilgili bilgi için en az 1 ay öncesinden vize departmanimiza teslim etmeniz gerekmektedir. Vizenin  acenta tarafindan alinacak olmasi halinde ve vize için gerekli evraklarin teslim zamaninin tüketiciye bildirilmesi sartiyla tüketici tarafindan zamaninda teslim etmeyen evraklar nedeniyle vizenin alinmamasindan dogan zararlardan seyahat acentesi sorumlu tutulamaz.

 

Evraklari eksiksiz ve süresinde veren seyahat acentesi vizenin verilmemesinden dolayi sorumlu tutulamaz.

 

Vize departmani iletisim adresi:  Harbiye Mah. Cumhuriyet Cad. Kahan Apt. No:40/5 Oda No:5015 – 5016 Elmedag – Sisli / Istanbul

 

Vize Departmani: info@tanvize.com

 

Fiyat Sorunuz
Tur Otelleri
 3 Ve 4 Yıldız İtalya Oteller
3 Ve 4 Yıldız İtalya Oteller
İtalya- Roma

.

Harita
Bu Turun Yapılacağı Tarihleri Öğrenmek İstiyorsanız Call Centerimizi Arayınız