Anı Tur
Kurumsal
Müşteri Hizmetleri
Biz Sizi Arayalım
Üyelik
0850 300 0 264
SATIŞ MERKEZİ

Kolombiya Peru Turu

Biz Sizi Arayalım
Grup Rezervasyon
 Kolombiya Peru Turu  Kolombiya Peru Turu  Kolombiya Peru Turu  Kolombiya Peru Turu  Kolombiya Peru Turu
  • 0 Yorum Yorum Ekle

Fiyat Sorunuz
  • 17 Mart
  • Türk Hava Yolları İle
Bu Tur İçin Gerekli Vizeler

Vize Sorgulama

Rezervasyon Numaranız
Tur Programı
1.GÜN
İSTANBUL – BOGOTA // 25 Kasım 2016 Cum

Turumuz 24 Kasım saat 23.00’te Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Check – in işlemleri ve pasaport kontrollerinin ardından Türk Havayollarının TK800 sefer sayılı uçuşu ile saat 01.05’te Kolombiya’nın başkenti aynı zamanda en büyük şehri olan Bogota’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 08.00’de varış. Alanda bizi bekleyen aracımız ile panoramik şehir turumuza çıkıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında hem Kolombiya’nın en ünlü ressamı  Fernando Botero’nun hem de uluslararası bir çok  ressamların eserlerini göreceğimiz Botero Müzesi,  Dünyanın en geniş altın koleksiyonunun bulunduğu Altın Müzesi, kolonyal dönem mimarisi örneklerini görebileceğimiz bölgenin ilk yerleşim alanı olan  La Candelaria tarihi bölgesi bulunuyor. Öğle yemeği sonrası otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama Bogota otelimizde

2.GÜN
BOGOTA – LİMA // 26 Kasım 2016 Cumartesi

Kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz ve Peru’nun başkenti Lima’ya uçuyoruz. Varışta öğle yemeğimizi kumanya olarak alıyoruz. Pre-Hispanik döneme ait 45.000’den fazla
eserin sergilendiği ve hatta İnka Öncesi döneme ait birçok obje ve mücevherin bünyesinde bulunduğu Peru tarihinin izlerinin sürüldüğü Larco Herrera Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Serbest zaman sonrası yerel restorana hareket ediyoruz. Akşam yemeği sonrası otele transfer. Konaklama Lima otelimizde.

3.GÜN
LİMA - CUZCO - PISAC - OLLANTAYTAMBO - KUTSAL VADİ // 27 Kasım 2016 Pazar

Kahvaltının ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Cuzco’ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor ve özel aracımız ile dünyanın en renkli yerel pazarlarından biri olan, bölgede bulunan birçok köy ve kasabadan gelen yerlilerin alışverişlerini çoğunlukla da takas usulü gerçekleştirdikleri Pisac Pazarı’nı görmek üzere Pisac’a hareket ediyoruz. Burada And Dağları yerlilerinin yapmış olduğu ürünlerden alabilir ya da renk cümbüşü içinde muazzam kareler yakalayabilirsiniz. Öğle yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Gezinin ardından Ollantaytambo’ya geçiyoruz. Toplamı 50 tonu geçen 6 monolitten oluşan Ollantaytambo Kalesi ve Güneş Tapınağı bugün görülecek son yerler. Akşam yemeği ve Konaklama Kutsal Vadi otelimizde. 

4.GÜN
KUTSAL VADİ - MACHU PICCHU – CUZCO // 28 Kasım 2016 Pazartesi

Kahvaltının ardından Ollanta Tren İstasyonu’na transfer oluyoruz. Özel gezi treni ile Kutsal Vadi boyunca yaklaşık 1 saat 30 dakika kadar sürecek olan keyifli yolculuğumuz Machu Picchu’nun eteklerinde yer alan Aguas Calientes’te son buluyor. Küçük otobüsler ile yüzyıllarca gizli kalan ve 1911 yılında Hiram Bingham tarafından keşfedilen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu’ya gidiyoruz. Lokasyonun eşsizliği ve dâhice mimarisi ile dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu’da serbest zamana kadar turumuz devam ediyor. Öğle yemeğimizi ören yerinin içerisinde olan Picchu Santuary Lodge’da alıyoruz. Bu unutulmaz deneyimin ardından küçük otobüsler ile tren istasyonuna transfer oluyor ve Ollanta’ya hareket ediyoruz. Dönüşümüzde Cuzco’ya giderek otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.GÜN
CUZCO // 29 Kasım 2016 Salı

Kahvaltının ardından başlayacağımız şehir turunda ilk durağımız İnka döneminden kalma bir dini kompleks olan Kenko Tapınağı. İçinde barındırdığı yarım daire şeklindeki tribünleri nedeni ile aynı zamanda mahkeme olarak da kullanıldığına inanılan Kenko gezisinin ardından yine bir İnka kalıntısı olan Sacsayhuaman Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımız İnka Banyoları olarak da adlandırılan Tambomachay Kalıntıları. Gezeceğimiz son yer ise askeri bir yapıt olan “Kızıl Kale” Puca Pucara. Öğle yemeğini yerel restoranda alıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cuzco Tarihi Merkezi’ni gezmeye başlıyoruz. Birçok tarihi olaya sahne olan Plaza de Armas ve Barok tarzı muazzam mimarisi ile Cuzco Katedrali göreceklerimiz
arasında. Günü İnkaların Güneş Tanrısına adanmış olan Korikancha Tapınağı gezisi ile tamamlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.GÜN
CUZCO – LİMA // 30 Kasım 2016 Çarşamba

Kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz ve Lima’ya uçuyoruz. Varışta UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Lima Tarihi Merkezi gezisi ile güne başlıyoruz. 16. yüzyıldan kalma ve büyüleyici bir neoklasik tarzda inşa edilmiş olan Katedral, birçok tarihi olaya ev sahipliği yapmış olan ve bugün Lima’nın kalbi olarak anılan Plaza Mayor, kolonyal dönem mimarisinin sadece Peru’da değil tüm Latin Amerika’da bulunan en önemli örneklerinden San Francisco Manastırı, Peru başkanlık makamı olan Presidential Hall ve City Hall gezeceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğinin ardından 1874 yılında İspanyol yerleşimciler tarafında kurulan, Miraflores bölümünde Pasifik Okyanusu kıyısında yer alan Barranco bölgesine gidiyoruz. “ Yel Şehri” olarak da bilinen bölgede  20. yüzyıl başlarında ünlü Perulu yazarlar ve sanatçılar yaşamıştır.  1876 yılında yapılmış, depremlerden ve Pasifik Savaşından zarar görmemiş Ahlar Köprüsünü (Puente de Los Suspiros) görüyoruz. Genç aşıkların dilek tuttukları bu köprüyü gördükten sonra ünlü heykel tıraş Victor Delfin’nin  “ El Beso” yani “Öpücük” heykelini görüyor ve otelimize transfer oluyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  

7.GÜN
LİMA – BOGOTA // 01 Aralık 2016 Perşembe

Kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz ve Peru’nun başkenti Lima’dan Bogota’ya uçuyoruz. Varışta Bogota’nın 50 km kuzeyinde bulunan,  tarihi 250 milyon yıl öncesine dayanan , geçim kaynağı  Zipaquira köyünde ki  madencilere adanmış , toplam 8.000 kişinin ibadet etme kapasitesine sahip  Tuz Katedralini ziyaret ediyoruz. Adından da anlaşılacağı gibi Katedral tuz madeninin içerisine  Katolik maden işçileri tarafından oyularak yapılmıştır . İçeride ki her obje tuzdandır ve 180 metre derinliği bulunmaktadır vardır. Tur sonrası  serbest zaman ve Akşam yemeği. Konaklama otelimizde

8.GÜN
BOGOTA – ISTANBUL // 02 Aralık 2016 Cuma

Erken Kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz. Türk Havayollarının TK-800 sayılı tarifeli seferi ile 09.30’da İstanbul’a hareket ediyoruz. 03 Aralık Yerel saat ile 09.40+1 Atatürk Havalimanına varış.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• Türk Havayollari  ile Istanbul -  Bogota  – Istanbul arasi ekonomi sinif uçak bileti ve bu bilete iliskin alan vergileri.

• Bogota-Lima-Cuzco-Lima-Bogota  arasi ekonomi sinif uçak biletleri ve bu biletlere iliskin alan vergileri

• Programda belirtilen tüm transferler

• Bogota’da  2 gece 4*  otelde kahvalti dahil  konaklama

• Lima’da 2  gece 4*  otelde kahvalti dahil  konaklama

• Kutsal Vadi’de 1 gece 4*  otelde kahvalti dahil  konaklama

• Cuzco’da 2 gece 4*  otelde kahvalti dahil  konaklama

• Programda belirtilen tüm sehir turlari

• Tüm ögle ve Aksam yemekleri

• Botero Müzesi, Altin Müzesi, Larco Herrera Müzesi girisleri

• Ollantaytambo Kalesi, Günes Tapinagi, Sacsayhuaman Kalesi, Tambomachay 

• Machu Picchu Turu ( Tren ile )

• Barranco gezisi

• Tuz Katedrali girisi

• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

• Yurtdisi çikis fonu ( 15 TL )

• Programda belirtilmeyen ögle ve aksam yemekleri

• Yemeklerde alinacak içecekler

• Seyahat Sigortasi

• Kisisel harcamalar

• Bahsisler

Önemli

Anitur, hava yolu sirketi ile yolcu arasinda araci konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçus öncesinde saatler degisebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdisi gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olmasi mecburidir. Paket tura katilacak sayinin yeterli olmamasi durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçagin inecegi sehre göre parkurlarda degisiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin degismesi mümkün olup, bu durum sözlesme aninda bildirilmis ve YOLCU SAAT DEGISIKLIGI RISKINI KABUL EDEREKturu satin almistir.

BU TUR IÇIN YOLCULARIMIZIN SCHENGEN VIZESI ALMALARI GEREKMEMEKTEDIR. VIZE BASVURUSU IÇIN EN AZ 6 AY GEÇERLI PASAPORT ILE ACENTAMIZDAN TEMIN EDEBILECEGINIZ, VIZE IÇIN GEREKLI EVRAKLAR LISTESINDE BELIRTILEN BELGELER GEREKMEKTEDIR. YESIL PASAPORT SAHIPLERI IÇIN VIZE UYGULAMASI OLMAYIP, EN AZ 6 AY GEÇERLI PASAPORT TASIMALARI YETERLIDIR. VIZELER SEYAHAT BASLANGICINDAN ÖNCE TÜRKIYE’DEKI ILGILI KONSOLOSLUKLARDAN ALINMAK ZORUNDADIR. GIRIS YAPILAN ÜLKENIN SINIR KAPILARINDA VIZE ALINAMAZ. VIZE ALINMIS OLMASI O ÜLKEYE GIRIS YAPILABILECEGI ANLAMINA GELMEZ. PASAPORT POLISI SIZI ÜLKEYE SOKMAMA YETKISINE SAHIPTIR. BÖYLE BIR DURUMDA SORUMLULUK YOLCUYA AITTIR.

İPTAL/İADE SİGORTA İÇERİK

Zorunlu Sigorta: Acentenin iflasi veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Saglik sigortasi degildir, tedavi masraflarini karsilamaz.( Özel saglik sigortasi misafire ait özel harcamadir.)
Seyahat Sigortasi: Misafir dilerse ek ücret ödeyerek, bagaj kaybi, yaralanma veya hastalik nedeniyle tibbi tedavi, sigortalinin nakli, taburcu olusu takiben sigortalinin daimi ikametgâhina ve vefat eden sigortalinin nakli vb. teminatlar için seyahat güvence paketi satin alabilir.

DİĞER

-

Fiyat Sorunuz
Tur Otelleri
 4 Yıldızlı Oteller
4 Yıldızlı Oteller
Kosova- Priştina

4 Yildiz Vb Oteller

 4 Yıldızlı Oteller
Harita
Bu Turun Yapılacağı Tarihleri Öğrenmek İstiyorsanız Call Centerimizi Arayınız