Anı Tur
Kurumsal
Müşteri Hizmetleri
Biz Sizi Arayalım
Üyelik
0850 300 0 264
SATIŞ MERKEZİ

Kudüs Turu Türk Hy İle

Biz Sizi Arayalım
Grup Rezervasyon
 Kudüs Turu Türk Hy İle Kudüs Turu Türk Hy İle Kudüs Turu Türk Hy İle Kudüs Turu Türk Hy İle Kudüs Turu Türk Hy İle Kudüs Turu Türk Hy İle
 • 0 Yorum Yorum Ekle

Fiyat Sorunuz
 • 17 Kasım Hareket
 • Mescid-i Aksa, Kubbetüs Sahra, Lut Gölü, Zeytin Dağı, Tel-aviv, Ağlama Duvarı, Beytüllahim
Bu Tur İçin Gerekli Vizeler

Vize Sorgulama

Rezervasyon Numaranız
Tur Programı
1.GÜN
İstanbul Sabiha Gökçen – Tel Aviv – Kudüs

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla sabah saat 04:20'de buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, Saat 07:20’de Pegasus Havayollarına ait PC781 sefer sayılı  uçağıyla Tel Aviv’e  hareket. Yerel saat ile 09:35’te Tel Aviv Uluslararası Ben Gurion Havaalanına varış. Gümrük ve pasaport işlemleri ve ardından karşılanma ve özel aracımız ile Tel Aviv’e doğru ilerleme . Bir saat kadar sürecek olan Panoramik Tel Aviv turumuzda Doğu Akdeniz Modern bir Metropolitan olan bu şehir turumuzda 1930 yıllarında Modern Akim etkisi ile yapilan Bauhaus mimarisi evleri, bulvarları, Rabin Meydani , sahil boyunca devam ediyor ve tarihi Kral Süleyman'a kadar uzanan eski Yafa şehri, , Hasan el Bek Camii ,Saat Kulesi, Valilik Sarayı ,Artistler Sokağı, Tarihi Liman, Çarsı  ve eski evleri görüyor ve ardından sonra  Kudüs’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat kadar sürecek olan yolculuğumuz sonrasında Kudüs’e varış. Varışı takiben panoramik şehir turu. Eski şehir surları etrafından geçerek şehrin en önemli yeri olan Zeytin Dağına varıyoruz . Dünyanın en büyük Yahudi mezarlığının yer aldığı Zeytindağı'ndan  Kudüs’ün en etkileyici manzarasını görüyoruz. Fotoğraf molasının ardından Isa'nın , havarisi Yehuda tarafından ele verildiği Gethsemane'de iki bin yıllık zeytin ağaçları ve " Tüm Milletler Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz . Meryem Ana'nın mezarının bulunduğu Meryem Kilisesini ziyaret ardından otobüsümüze biniyor ve otelimize gidiyoruz. Odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

2.GÜN
Kudüs

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek olan tam günlük Kudüs şehir turuna katılabilirler. Tam gün Kudüs Turunda; Kanuni Sultan Süleyman tarafından restore edilen eski şehir surları ve Dung kapısından eski şehire geçiş  Yahudilerce kutsal Ağlama (Batı) Duvarı ziyareti, sonra Müslüman Mahallesi'ne geçiyor ve Kuran'da yazıldığı üzere Hz. Muhammed’in Miraç’a yükseldiği Kubbet-ül Sahra, ve Mescid-i Aksa Camiinin yer aldığı Haram-ül Şerif ’i ziyaret ediyoruz . Egzotik Arap Çarşısı , Hz. İsa’nın çarmıha gerilmek üzere geçirildiği Izdırap Yolu / Via Dolorosa, Hz. İsa’nın naaşının konduğu ve mezarının bulunduğu yere  Bizanslılarca inşa edilen  ve tüm Hıristiyanlarca kutsal Holy Sepulchre Kilisesi, Yahudi / Hıristiyan / Müslüman Mahalleleri, Cardo ve Yafa kapısından eski şehirden çıkış. Daha sonra yeni şehre geçiş, Radikal dinci Yahudilerin yaşadığı mahalle Mea Shearrim, Parlamento Binası, Yedi Kollu Şamdan. Turumuzun ardından otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Kudüs şehir turu öğle yemekli kişi başı :  90 $ 

3.GÜN
Kudüs

Sabah kahvaltı ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra Ölüdeniz (Lut Gölü) turuna katılabilirler. Tam gün sürecek turumuza  Zion tepesi ziyareti ile başlıyoruz . Hazreti Davud mezarı ve Hz. Isa'nın en son yemek yediği salon ziyaretleri ve ardından Yehuda Dağları ve Yehuda çölü boyunca, dünyanın en alçak noktası kabul edilen dünyanın en alcak noktası olan ve deniz seviyesinden 400 m aşağıda bulunan Lut Kavminin yok olduğu, Sodom ve Gomore şehirlerinin altında kaldığı Lut Gölü / Ölü Deniz bölgesine varış. Ardından Yahudilik tarihinin en önemli olaylarının yaşandığı Masada'ya geliyoruz .Teleferik ile bu etkileyici yere gidiyoruz. Roma / Herod Krallığı egemenliğindeki Yahudilerin Romalılara karşı direndikleri ve topluca intihar ettikleri Masada Tepesi ziyareti : Arkeolojik kazılar, Herod Sarayı, Sinagog ve Hamamlar görüldükten sonra yine teleferik ile dönüyoruz. Ölü Deniz’de batmadan yüzme keyfi , çamur banyosu ve dinlenme olanağı. Tevrat rulolarının bulunduğu Qumran Mağaralarının önünden geçilerek Kudüs’deki otelimize geri dönüş.  Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Davud Kulesi'nde gerçekleşecek olan "Ses ve Işık Gösterisi" , etkinliğine katılıyoruz . Bu etkileyici etkinlik sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği  ve geceleme otelimizde.

Ölüdeniz (Lut Gölü) turu öğle yemekli kişi başı:  90 $ 

Davut kulesinde ses ve ışık gösterisi kişi başı : 30 $

4.GÜN
Kudüs – Tel Aviv – İstanbul

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği buluşma saatine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Soykırım müzesi turuna katılabiler. Ikinci Dünya Savaşı sırasında katledilen 6 milyon Yahudi’nin anısına yapılan Yad Vashem - Soykırım Müzesini  ziyaret ediyoruz. Buluşma saatinde özel aracımızla havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Havayollarına ait PC784 sefer sayılı uçağı ile saat 15:40’ta İstanbul'a hareket. Keyifli bir yolculuğun ardından İstanbul'a saat 17:50’de varış ve turumuzun sonu.  Bir sonraki gezimizde buluşmak dileğiyle…

Soykırım müzesi turu kişi başı : 20 $

Uçuş Detayları
17.09.2015
PC 781
İstanbul – Tel–Avin
07:20
09:30
20.09.2015
PC 784
Tel-Avin – İstanbul
15:50
18:00
Uçuş bilgileri “Yerel Saatler” kullanılarak Verilmiştir.
+1 ertesi gün varış anlamına gelir
Ücrete Dahil Olan Hizmetler
 • Pegasus Havayollari tarifeli seferi ile Istanbul – Tel Aviv  gidis/dönüs ekonomi sinifi  uçak biletleri
 • Havalimani vergileri
 • Kudüs’te  belirtilen otelde 3 gece yarim pansiyon konaklamalar,
 • Sabah Kahvaltilari ve aksam yemekleri
 • Özel araçlarla Havalimani – Otel – Havalimani transferleri
 • Panoramik Tel Aviv ve Kudüs sehir turlari
 • Türkçe rehberlik hizmeti
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 • Yurtdisi Çikis Harç Pulu  
 • Seyahat Sigortasi
 • Kisisel harcamalar
 • Ögle yemekleri, aksam yemeklerindeki içecekler
 • Soför ve rehber bahsisleri
 • Ekstra turlar
 • Vize ücreti
Önemli

Anitur, hava yolu sirketi ile yolcu arasinda araci konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçus öncesinde saatler degisebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdisi gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olmasi mecburidir. Paket tura katilacak sayinin yeterli olmamasi durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçagin inecegi sehre göre parkurlarda degisiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin degismesi mümkün olup, bu durum sözlesme aninda bildirilmis ve YOLCU SAAT DEGISIKLIGI RISKINI KABUL EDEREKturu satin almistir.

BU TUR IÇIN YOLCULARIMIZIN ISRAIL VIZESI ALMALARI GEREKMEKTEDIR. VIZE BASVURUSU IÇIN EN AZ 6 AY GEÇERLI PASAPORT ILE ACENTAMIZDAN TEMIN EDEBILECEGINIZ, VIZE IÇIN GEREKLI EVRAKLAR LISTESINDE BELIRTILEN BELGELER GEREKMEKTEDIR. YESIL PASAPORT SAHIPLERI IÇIN VIZE UYGULAMASI OLMAYIP, EN AZ 6 AY GEÇERLI PASAPORT TASIMALARI YETERLIDIR. VIZELER SEYAHAT BASLANGICINDAN ÖNCE TÜRKIYE’DEKI ILGILI KONSOLOSLUKLARDAN ALINMAK ZORUNDADIR. GIRIS YAPILAN ÜLKENIN SINIR KAPILARINDA VIZE ALINAMAZ. VIZE ALINMIS OLMASI O ÜLKEYE GIRIS YAPILABILECEGI ANLAMINA GELMEZ. PASAPORT POLISI SIZI ÜLKEYE SOKMAMA YETKISINE SAHIPTIR. BÖYLE BIR DURUMDA SORUMLULUK YOLCUYA AITTIR.

İPTAL/İADE SİGORTA İÇERİK

-

DİĞER
Rehberlik Hizmetleri: Rehber, çevre gezilerinde ve ekstra turlar sirasinda gruba eslik etmektedir. Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayi belirtilen gün/ günler disinda baska bir gün yapilabilir. Yerel otoriteler tarafindan gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapilmaz. Alternatif turlar minimum 20 kisilik katilim oldugu takdirde gerçeklestirilebilir, daha az katilim oldugu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar degistirilerek gerçeklestirilebilir.
 
 
IKLIM / HAVA DURUMU:  Akdeniz iklimi görüldügü Kudüs ‘de yazlar sicak ve nemlidir. Kislari serin ve yagislidir.  Akdeniz Kiyisinda olmasi nedeni ile yaz dönemi olan Mayis – Eylül arasi seyahat için daha uygundur.
 

Genel Bilgi: Akdeniz ve Ölü Deniz’in kuzey ucunun arasinda kalan Judean Daglari’da yer alan Kudüs Israil Din ve kültür merkezidir. Kudüs Müslümanlar Yahudiler ve Hristiyanlar için büyük önem tasiyan kutsal topraklar üzerinde yer alir. ABD dahil hiçbir ülkenin Israil temsilciligi Kudüs’te Degildir. Kudüs gece hayati oldukça renklidir. Birçok gece kulübü ve diskoda eglenen Amerikali ve Avrupali insanlari görebilirsiniz. Kudüs, Milattan önce 10. Yüzyildan beri Museviliginden kutsal sehridir. Ayni zamanda sehir Hiristiyanliga ait çok fazla antik sit alanina sahiptir. Mekke ve Medine’den sonra da Islamiyet’teki üçüncü kutsal mekân Kudüs’tedir. Kudüs sur içinde kalan bölümü artik Eski Sehir olarak alinmaktadir. 1982’de tehlikedeki Dünya Miras Listesi’ne alinmistir.

 

Vize bilgilendirme:Vize ile ilgili bilgi içinen az 1 ay öncesinden vize departmanimiza teslim etmeniz gerekmektedir.

Vizenin acenta tarafindan alinacak olmasi halinde ve vize için gerekli evraklarin teslim zamaninin tüketiciye bildirilmesi sartiyla tüketici tarafindan zamaninda teslim etmeyen evraklar nedeniyle vizenin alinmamasindan dogan zararlardan seyahat acentesi sorumlu tutulamaz.

Evraklari eksiksiz ve süresinde veren seyahat acentesi vizenin verilmemesinden dolayi sorumlu tutulamaz.

Vize departmani iletisim adresi:  Cumhuriyet Cad. Uzun Güzel Apt No: 143 k:6 D.6  Sisli / Harbiye

Vize Departmani: info@tanvize.com

Fiyat Sorunuz
Tur Otelleri
 Kudüs Standart Otel
Kudüs Standart Otel
İsrail- Haifa
Harita
Bu Turun Yapılacağı Tarihleri Öğrenmek İstiyorsanız Call Centerimizi Arayınız