Anı Tur
Kurumsal
Müşteri Hizmetleri
Biz Sizi Arayalım
Üyelik
0850 300 0 264
SATIŞ MERKEZİ

Roma Turu Her Perşembe Hareket

Biz Sizi Arayalım
Grup Rezervasyon
 Roma Turu Her Perşembe Hareket Roma Turu Her Perşembe Hareket Roma Turu Her Perşembe Hareket Roma Turu Her Perşembe Hareket Roma Turu Her Perşembe Hareket Roma Turu Her Perşembe Hareket
 • 0 Yorum Yorum Ekle

Fiyat Sorunuz
 • Her Perşembe Hareket
 • Alitalia Havayolları İle
Bu Tur İçin Gerekli Vizeler

Vize Sorgulama

Rezervasyon Numaranız
Tur Programı
1.GÜN
1.Gün: İstanbul(Atatürk Havalimanı)- Roma

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Anı Tur kontuarı önünde saat 04:00’da buluşma. Türk Havayolları ile 06:10’de Roma Havalimanı’na uçuşumuz gerçekleşiyor. Saat 07:45’da varışımızın ardından özel aracımız ile otelimize transfer ve yerleşme. Serbest zaman. Geceleme otelinizde.

2.GÜN
Roma

Sabah kahvaltısının ardından günü dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

3.GÜN
Roma

Sabah kahvaltısının ardından günü dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

4.GÜN
4.Gün: Roma - İstanbul (Atatürk Havalimanı)

Sabah kahvaltısı ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Roma Havalimanı’na transferimiz gerçekleşiyor. Türk Havayolları tarifeli seferi ile saat 21:40’de Atatürk Havalimanı’na uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızın ardından Anı Tur hizmetlerinin ve turumuzun sonu.

Uçuş Detayları
1. Gün
AZ703
İSTANBUL-ROMA
06:10
07:45
4.GÜN
AZ702
ROMA-İSTANBUL
21:40
01:05
Uçuş bilgileri “Yerel Saatler” kullanılarak Verilmiştir.
+1 ertesi gün varış anlamına gelir
Ücrete Dahil Olan Hizmetler
 • Alitalia Havayollari ile Istanbul-Roma-Istanbul uçak bileti
 • Seçilen kategorideki otelde 3 gece oda-kahvalti konaklama
 • Havalimani-Otel-Havalimani 

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*Vize Ücreti:                120 €

*Seyahat Sigortasi:        15 €

* Yurtdisi Çikis Harç Pulu:  15 TL

* Bu bedel vergi ödemesi alan bankalara veya havalimaninda açik ise vergi dairesi veznesine yatirilabilir.

* Bahsis: 5 €   (Otobüs ve yerel servisler için rehber tarafindan tahsil edilir)

* Italya'da yabanci turistlerden alinan sehir vergileri, otel girislerinde misafirlerimiz tarafindan ödenir. Bu vergiler 3* otellerde gecelik 2€, 4* otellerde gecelik 3€'dur.

Önemli

BU TUR IÇIN YOLCULARIMIZIN  SCHENGEN VIZESI ALMALARI GEREKMEKTEDIR. VIZE BASVURUSU IÇIN EN AZ 6 AY GEÇERLI PASAPORT ILE ACENTAMIZDAN TEMIN EDEBILECEGINIZ, VIZE IÇIN GEREKLI EVRAKLAR LISTESINDE BELIRTILEN BELGELER GEREKMEKTEDIR. YESIL PASAPORT SAHIPLERI IÇIN VIZE UYGULAMASI OLMAYIP, EN AZ 6 AY GEÇERLI PASAPORT TASIMALARI YETERLIDIR. VIZELER SEYAHAT BASLANGICINDAN ÖNCE TÜRKIYE’DEKI ILGILI KONSOLOSLUKLARDAN ALINMAK ZORUNDADIR. GIRIS YAPILAN ÜLKENIN SINIR KAPILARINDA VIZE ALINAMAZ. VIZE ALINMIS OLMASI O ÜLKEYE GIRIS YAPILABILECEGI ANLAMINA GELMEZ. PASAPORT POLISI SIZI ÜLKEYE SOKMAMA YETKISINE SAHIPTIR. BÖYLE BIR DURUMDA SORUMLULUK YOLCUYA AITTIR.

Anitur, hava yolu sirketi ile yolcu arasinda araci konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçus  öncesinde saatler degisebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi  gerekmektedir. Yurtdisi gezilerinde en az  6 ay geçerli pasaport olmasi mecburidir. Paket tura katilacak sayinin yeterli olmamasi durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçagin inecegi sehre göre parkurlarda degisiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin degismesi mümkün olup, bu durum sözlesme aninda bildirilmis ve yolcu saat degisme riskini kabul ederek turu satin almistir.

Her Persembe Viyana turumuz münferit yapilan bir turdur. Grup olmaksizin müsait dogrultusunda yapilmaktadir.

İPTAL/İADE SİGORTA İÇERİK

-

DİĞER

Genel:Ölümsüz sehir Roma, engebeli bir bölgede bulunan 7 tepe üzerine kurulu. Bal renkli çesmelerin sehri ya da Augustus tarafindan yaratilan mermerler sehri olarak adlandirilan sehir, efsanelere göre M.Ö. 753 yilinda Romulus (Romolo) tarafindan kurulmus. Tiber (Tevere) Irmagi üzerinde ve Tiren Denizi'ne yaklasik 25 km uzaklikta bulunan Roma, hiç süphesiz, dünyanin hakkinda en fazla yazilar yazilan, resimlerle güzellikleri sergilenen ve en fazla övülen sehirlerinden bir tanesi. Bati uygarliginin besigi ve Katolik dininin kalbi olan Roma, bugün Italya’nin siyasi, idari ve kültürel hayatinin merkezidir.

Iklim / Hava Durumu: Özellikle güneyde yazlari sicak ve kurak, kislari ise güneyde ilik kuzeyde oldukça soguk geçer. Ülkenin orta ve güney kesimleri Akdeniz ikliminin etkisi altinda iken, kuzey bölümleri sert kitasal iklimin etkisi altindadir.

Saat farki : -1 saat (1 saat geridir,  Turkiye’ de saat 12 iken, Italyada saat 11dir.)

Vize bilgilendirme :Schengen vizesi için gerekli evrak listesini http://www.anitur.com.tr/vize/schengen-vizesi adresinden temin ederek tur hareket tarihinden en az 1 ay öncesinden vize departmanimiza teslim etmeniz gerekmektedir.

Vizenin acenta tarafindan alinacak olmasi halinde ve vize için gerekli evraklarin teslim zamaninin tüketiciye bildirilmesi sartiyla tüketici tarafindan zamaninda teslim etmeyen evraklar nedeniyle vizenin alinmamasindan dogan zararlardan seyahat acentesi sorumlu tutulamaz.

Evraklari eksiksiz ve süresinde veren seyahat acentesi vizenin verilmemesinden dolayi sorumlu tutulamaz.

Vize departmani iletisim adresi: Cumhuriyet cad.no.183 Harbiye/Ist Harbiye /ANITOUR

Vize departmani: vize@anitur.com.tr

Rehber, çevre gezilerinde ve ekstra turlar sirasinda gruba eslik etmektedir. Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayi belirtilen gün/ günler disinda baska bir gün yapilabilir. Yerel otoriteler tarafindan gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapilmaz. Alternatif turlar minimum 20 kisilik katilim oldugu takdirde gerçeklestirilebilir, daha az katilim oldugu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar degistirilerek gerçeklestirilebilir.

Bu rezervasyonun alinabilmesi için gereken minimum ödeme tutari %30’dur. Kalan bakiye tur baslangiç tarihinden en geç 30 gün öncesine kadar tamamlanmak zorundadir. 

Fiyat Sorunuz
Tur Otelleri
 3 Yıldız İtalya Otelleri
3 Yıldız İtalya Otelleri
İtalya- Roma
 3 Yıldız İtalya Otelleri
Harita
Bu Turun Yapılacağı Tarihleri Öğrenmek İstiyorsanız Call Centerimizi Arayınız