Anı Tur
Kurumsal
Müşteri Hizmetleri
Biz Sizi Arayalım
Üyelik
0850 300 0 264
SATIŞ MERKEZİ
Biz Sizi Arayalım
Grup Rezervasyon
 Romantik Ren Nehri ( Basel - Amsterdam )  Romantik Ren Nehri ( Basel - Amsterdam )  Romantik Ren Nehri ( Basel - Amsterdam )  Romantik Ren Nehri ( Basel - Amsterdam )  Romantik Ren Nehri ( Basel - Amsterdam )  Romantik Ren Nehri ( Basel - Amsterdam )
  • 0 Yorum Yorum Ekle

  • 04/05/2017'den Itibaren
  • Romantik Ren Turu Ve 4 Ülke (hollanda, Almanya, Fransa Ve İsviçre)
Fiyatlar

“Mevcut sistem fiyatları %20 indirim uygulanmış net fiyatlardır.”

Bu Tur İçin Gerekli Vizeler

Vize Sorgulama

Rezervasyon Numaranız
Tur Hakkında Sizi Arayalim
Turu Satın Al
Tur Programı
1.Gün İSTANBUL – BASEL / İSVİÇRE

05:30                     İstanbul Atatürk Havalimanında Anı Tur standında buluşma

08:00                     TK1923 Basel’e hareket

10:10                     Basel ’e varış, kısa bir şehir turu ve kabinlere yerleşme ile serbest zaman.

Basel, İsviçre'nin kuzeybatısında bulunan şirin bir sınır şehridir.  Şehrin içinden Ren (Rhein) nehri geçmektedir. Ren nehri, şehri büyük Basel ve küçük Basel olarak ikiye ayırmaktadır. İki bölgeyi de birbirine bağlayan 5 köprü bulunmaktadır. Bunlar arasında tam ortada bulunan Rheinbrücke (Ren köprüsü) 1225 yılında yapımına başlanmış olup 1244'te kullanıma açılmış ve birçok süreçten geçerek günümüzdeki halini almıştır. Hoş geldin kokteyli, Akşam yemeği ve geceleme gemide.

2.Gün BASEL / İSVİÇRE

Serbest zaman veya dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek olan Colmar şehir turu. (70€) Ekstra tur dönüşü öğle yemeğinin ardından Basel merkeze doğru yapılacak yürüyüş.

Basel’den Ayrılma ve Seyir. Akşam yemeği sonrası Strazburg’a hareket

3.Gün STRAZBURG / FRANSA

Strazburg’a varış. Dileyen misafirlerimizle Strazburg Ekstra Şehir Turu (50€ - Toplam 5 saat) Strazburg Fransa'nın nüfus bakımından yedinci en kalabalık kenti olup Alsas bölgesi ve Bas-Rhine bölgesinin başkentliğini yapar. Kuzey-doğu bölgesinin ekonomik merkezlerinden biri olan şehir aynı zamanda Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlamentosu'nu barındırır. Cenevre ve New York'la birlikte ülke başkentliği yapmadan uluslararası bir organizasyon merkezi barındıran az sayıda kentten biridir. Şehir, 1988'de UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne dahil edilmiştir. Strazburg aynı zamanda büyük bir öğrenci kentidir. Üniversiteleri uluslararası platformda tanınmış olup öğrencilerinin 20% si yabancıdır.  Şehir "Avrupa'nın Başkenti" unvanını taşır.

Gemiye Dönüş, Öğle yemeği, 

4.Gün SPEYER- MANNHEIM - MAİNZ / ALMANYA

Eski bir Kelt yerleşmesi olan Speyer, Roma döneminde ve Ortaçağ’da önemli bir ticaret merkezi olmuştur. Günümüzde de önemli bir sanayi merkezi olan bu küçük şehirde önemli miktarda yapı bulunmakta ve bu şehri daha yakında tanımak için rehberli turumuz (yaya) 35eur kişi başı. 

 

Daha sonra Gemimiz 13:30 sularında Mannheim’e varıyor.  Teknik bir duruş olan bu limanda ekstra tur almayan misafirler gemi ile seyir yapacaklardır. Ekstra tur almayanların gemide inişlerine izin verilmeyebilir.

 

Bu limanda ünlü Heidelberg kalesi ve şehrini ziyaret ekstra tur ile ziyaret ediyoruz 60€. Elvis Presli ve ünlü Tiyatrocumuz Haldun Dormen’in de bir dönem yaşadığı bu güzel şehri kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. Otobüs ile limandan 30 dk sürmektedir.

 

Gemimiz öğleden sonra saat 5 sularında Mainz’e varacaktır. Ren Nehri kıyısında yer alan Mainz, Rheinland-Pfalz eyaletinin başkenti ve eyaletteki en büyük kenttir. Alman Federal Cumhuriyeti'nin önde gelen eğlence ve kültür merkezlerinden olan Mainz, Karnavalın sayılı kalelerinden bir tanesidir. Burada dileyen misafirlerimiz  Şehir turu yürüyüş turudur (ekstra – 25 €)

5.Gün MAINZ / RUDESHEIM / KOBLENZ / ALMANYA

Sabah erken saatlerinde Rudesheim’a varış

Ekstra turumuzda  (40 €) Şarap bölgesinin merkezi olan Rudesheim için üzüm bağlarında minik gezi treni ile seyahat ve sonrasında şarap tadımı ve Müzik Müzesi ziyareti yapılacaktır. Serbest zamanda, sadece yürüme zorluğu olan misafirlerimize minik trenle gemiye geri dönme hizmeti sunulabilecektir.  Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimizle tur esnasında da gördüğümüz küçük restoranlarındaki orkestraları ile ünlü “Drosselgasse”   doğru yürüyüp, orda eğlenmeye devam edip kasabanın güzel Reisling şaraplarını ve/veya dileyenler ünlü Brandili kahveleri “Rudesheim Coffee” içebilir ve dans edebilirler. 

Rudesheim’dan ayrılma ve Öğle yemeğimizi alırken  Koblenz ve efsanevi Lorelei Kayasını ve Ren’ in en güzel kesimi boyunca bereketli üzüm bağları arasında nokta nokta gözüken göz alabildiğine uzanan şatoları geçeceğimiz Romantik Ren’ e doğru seyrimiz devam ediyor.

 

Tam bir kavşak noktası olan ve Moselle ile Ren Nehrinin buluştuğu Koblenz’e varıyoruz.  Ekstra olan Koblenz şehir turumuzda (25 €) şehrin tarihi kesimlerini yürüyerek ziyaret ediyoruz. Otobüs alarak Braubach şehrine geçip en iyi halde korunabilmiş olan  “Marksburg Kalesi” ne ziyaret içeren ekstra tur kısmı seyahat esnasında alınacak kararla misafirlerin isteği olursa ek maliyet belirtilerek tura eklenecektir.

6. Gün KÖLN / ALMANYA

Köln’e varış, kahvaltı sonrası, Katedrela kadar güzel bir yürüyüş turu ile serbest zamanımız

olacak.Köln’ün,  Gotik tarzdaki Katedrali dünya çapında ün salmıştır.  Köln, eyaletin en önemli

ulaşım, kültür, bilim, sanat, ticaret ve eğlence merkezidir. Ayrıca demir ve havayolu ulaşım ağının da

kesişme noktasıdır. Ren Nehri, kentin tam ortasından geçmektedir. Nehrin her iki yakası sekiz

köprüyle bağlanmıştır, bunlardan ikisi demiryolu köprüsüdür. 

7.Gün AMSTERDAM / HOLLANDA

Amsterdam’a varış; Kahvaltı yemeği sonrası,  Amsterdam yürüyüş turu ve serbest zaman.

Hollanda’nın başkenti olan bu şehir, zengin ve etkileyici geçmişiyle gerçekten göz alıcı bir yerdir. Geleneksel Hollanda mimarisi ve anıtlarını yürüyerek göreceğiz. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde yemekten sonra, Rehberimizin eşliğinde Kırmızı fener sokağı gezisi. (Geminin varış noktası yürüme mesafesinden uzak ise otobüs transferi için sadece ücret ödenmesi gerekebilir) .

8.Gün AMSTERDAM / HOLLANDA

07.00                     Kahvaltı ve sonrasında Odalardan Check-out ve valizlerin araca yüklenmesi   (Gemiden check-

out, Transfer saati ve yeri Rehberiniz tarafından bildirilecektir).  

09.30                                    Serbest zaman veya dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek olan Zaanse Schans ve Volendam (55 € )  veya Lale zamanlarının olduğu “Keukenhof” Çiçek Parkı (55 €) gezilerinden birine katılabilirler. Hangi turun olacağına grup birlikte karar verecektir.

13.30                     Ekstra turdan dönüş

15.45                     Tura katılmayan misafirlerin buluşma noktasından alınması ve Amsterdam

                            Havaalanına Transfer

19:30                     TK ile İstanbul’a hareket

00.05                     İstanbul’a varış

Tur Tarihleri
Gidiş
Dönüş
Kişi Başı Ücret
13 Temmuz 2017 Perşembe
20 Temmuz 2017 Perşembe
1289 €
Tur Güzergahı