Anı Tur
Kurumsal
Müşteri Hizmetleri
Biz Sizi Arayalım
Üyelik
0850 252 1 264
0850 252 0 264
SATIŞ MERKEZİ
Tüm Uçuşlar
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin
1
(12+)
Çocuk
0
(2-12)
Bebek
0
(0-2)
Diğer
0

Diyarbakır Uçak Bileti

7.500 yıllık bir geçmişe sahip olan Diyarbakır, ısının 40-50 dereceye kadar çıktığı yaz günlerinin bunaltıcı sıcaklığından kurtulmak amacıyla gelişen düz damlı evleri ile tipik yöre mimarisinin günümüze de taşındığı bir Güneydoğu Anadolu Bölgesi şehridir. Tarih boyunca ev sahipliği yaptığı medeniyetler arasına Hurriler, Mitanniler, Hititler, Asurlar, Medler, Persler, Büyük İskender, Romalılar, Bizanslılar, Araplar, Selçuklular ve Osmanlı yer almaktadır.

 

Elcezire’nin (Mezopotamya) kuzeyinde bulunan Diyarbakır, dağlarla çevrili, ortası hafif çukurlaşmış bir yeryüzü yapısına sahiptir. Güneydoğu Toroslar’ın kolları ile çevrili ilin en yüksek dağı Anduk Dağı’dır. Gezilecek pek çok yeri bulunan Diyarbakır’da, uzun surlar ve Malabadi köprüsü görülmesi gereken yerlerindendir. Diğer gezilecek yerler arasında Çayönü buluntuları, Ulu Cami,  Behram Paşa Cami, Şeyh Matar Cami, Safa Cami, Meryem Ana Kilisesi, Deliler hanı, Hasan Paşa, Çiftehan ve Yeni Han, restore edilerek otel haline getirilen kervansarayı sayabiliriz.

 

Diyarbakır şehir merkezine 6 km uzaklıkta bulunan Diyarbakır Havalimanı ulaşım seçenekleri için en ideal olanı. Eğer tarih kokan Diyarbakır’ı gezmek isterseniz, Anı Tur Uçak Bileti ile rahat ve konforlu bir yolculuk sizleri bekliyor.

Popüler Uçuşlar
  • Yurtiçi
  • Yurtdışı