Anı Tur
Kurumsal
Müşteri Hizmetleri
Biz Sizi Arayalım
Üyelik
0850 252 1 264
0850 252 0 264
SATIŞ MERKEZİ
Tüm Uçuşlar
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin
1
(12+)
Çocuk
0
(2-12)
Bebek
0
(0-2)
Diğer
0

Diyarbakır Uçak Bileti

7.500 yillik bir geçmise sahip olan Diyarbakir, isinin 40-50 dereceye kadar çiktigi yaz günlerinin bunaltici sicakligindan kurtulmak amaciyla gelisen düz damli evleri ile tipik yöre mimarisinin günümüze de tasindigi bir Güneydogu Anadolu Bölgesi sehridir. Tarih boyunca ev sahipligi yaptigi medeniyetler arasina Hurriler, Mitanniler, Hititler, Asurlar, Medler, Persler, Büyük Iskender, Romalilar, Bizanslilar, Araplar, Selçuklular ve Osmanli yer almaktadir.

 

Elcezire’nin (Mezopotamya) kuzeyinde bulunan Diyarbakir, daglarla çevrili, ortasi hafif çukurlasmis bir yeryüzü yapisina sahiptir. Güneydogu Toroslar’in kollari ile çevrili ilin en yüksek dagi Anduk Dagi’dir. Gezilecek pek çok yeri bulunan Diyarbakir’da, uzun surlar ve Malabadi köprüsü görülmesi gereken yerlerindendir. Diger gezilecek yerler arasinda Çayönü buluntulari, Ulu Cami,  Behram Pasa Cami, Seyh Matar Cami, Safa Cami, Meryem Ana Kilisesi, Deliler hani, Hasan Pasa, Çiftehan ve Yeni Han, restore edilerek otel haline getirilen kervansarayi sayabiliriz.

 

Diyarbakir sehir merkezine 6 km uzaklikta bulunan Diyarbakir Havalimani ulasim seçenekleri için en ideal olani. Eger tarih kokan Diyarbakir’i gezmek isterseniz, Ani Tur Uçak Bileti ile rahat ve konforlu bir yolculuk sizleri bekliyor.

Popüler Uçuşlar
  • Yurtiçi
  • Yurtdışı