Anı Tur
Kurumsal
Müşteri Hizmetleri
Biz Sizi Arayalım
Üyelik
0850 252 1 264
0850 252 0 264
SATIŞ MERKEZİ
Tüm Uçuşlar
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin
1
(12+)
Çocuk
0
(2-12)
Bebek
0
(0-2)
Diğer
0

Roma Uçak Bileti

Italya'nin ve Lazio bölgesinin baskenti olan Roma; Tiber ve Aniane nehirleri arasinda bulunuyor. Ölümsüz sehir Roma, engebeli bir bölgede bulunan 7 tepe üzerine kurulmus. Augustus tarafindan yaratilan mermerler sehri, efsanelere göre MÖ 753 yilinda Romulus tarafindan kurulmus. Tiber (tevere) Irmagi üzerinde ve Tiren Denizine yaklasik 25 km uzaklikta bulunan Roma; dünyanin hakkinda en fazla yazilar yazilan, resimlerle güzellikleri sergilenen ve en fazla övülen sehirlerin ilk siralarinda yer almakta.

Roma, 1870 yilindan beri Italyan Cumhuriyeti'nin baskenti ve ayni zamanda Papaligin ikamet yeri. Sayisiz anitlari, göz alici semasi, mükemmel konumu ile gezilesi sehir Roma; büyük modern bir metropolitan sehir izlenimi vermektedir. Bati uygarliginin besigi ve Katolik dininin kalbi olan Roma; günümüzde Italya'nin siyasi, idari ve kültürel hayatinin merkezidir. Tipik özelliklerini gösteren en önemli yerleri ise Piazza del Campidoglio, Via dei Fori Imperiali, San Pietro Meydani, Pincio, Villa Borghese, Gianicolo Tepesi ve antik Appia karayoludur.

Yakin zamanda bir Roma seyahati planliyorsaniz, uçak bileti için Ani Tur’un Uçak Bileti firsatlarindan yararlanabilirsiniz.

Popüler Uçuşlar
  • Yurtiçi
  • Yurtdışı