Anı Tur
Kurumsal
Müşteri Hizmetleri
Biz Sizi Arayalım
Üyelik
0850 252 1 264
0850 252 0 264
SATIŞ MERKEZİ
Tüm Uçuşlar
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin
1
(12+)
Çocuk
0
(2-12)
Bebek
0
(0-2)
Diğer
0

Roma Uçak Bileti

İtalya'nın ve Lazio bölgesinin başkenti olan Roma; Tiber ve Aniane nehirleri arasında bulunuyor. Ölümsüz şehir Roma, engebeli bir bölgede bulunan 7 tepe üzerine kurulmuş. Augustus tarafından yaratılan mermerler şehri, efsanelere göre MÖ 753 yılında Romulus tarafından kurulmuş. Tiber (tevere) Irmağı üzerinde ve Tiren Denizine yaklaşık 25 km uzaklıkta bulunan Roma; dünyanın hakkında en fazla yazılar yazılan, resimlerle güzellikleri sergilenen ve en fazla övülen şehirlerin ilk sıralarında yer almakta.

Roma, 1870 yılından beri İtalyan Cumhuriyeti'nin başkenti ve aynı zamanda Papalığın ikamet yeri. Sayısız anıtları, göz alıcı seması, mükemmel konumu ile gezilesi şehir Roma; büyük modern bir metropolitan şehir izlenimi vermektedir. Batı uygarlığının beşiği ve Katolik dininin kalbi olan Roma; günümüzde İtalya'nın siyasi, idari ve kültürel hayatının merkezidir. Tipik özelliklerini gösteren en önemli yerleri ise Piazza del Campidoglio, Via dei Fori Imperiali, San Pietro Meydanı, Pincio, Villa Borghese, Gianicolo Tepesi ve antik Appia karayoludur.

Yakın zamanda bir Roma seyahati planlıyorsanız, uçak bileti için Anı Tur’un Uçak Bileti fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Popüler Uçuşlar
  • Yurtiçi
  • Yurtdışı