Anı Tur
Kurumsal
Müşteri Hizmetleri
Biz Sizi Arayalım
Üyelik
0850 252 1 264
0850 252 0 264
SATIŞ MERKEZİ
Tüm Uçuşlar
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin
1
(12+)
Çocuk
0
(2-12)
Bebek
0
(0-2)
Diğer
0

Selanik Uçak Bileti

Orta Makedonya olarak anilan Kuzey Yunanistan’in yönetsel merkezi olan Selanik; Yunanistan’in Atina’dan sonra ikinci büyük sehridir. Adinin ise Büyük Iskender’in kiz kardesi, “Thessaloniki”’den geldigi söylenir.

3 bin yili asan geçmisi ile günümüze Roma, Bizans, Osmanli mirasini tasiyan bu güzel sehir; 20. Yüzyil baslarina kadar bir yahudi yerlesimi olarak biliniyor. 1912 yilinda baslayan göçlerden sonra ise Yunan nüfusu, Yahudi ve müslüman Türkler’i asiyor. 15.yüzyilda baslayan Osmanli egemenligi de böylece sona eriyor.

Izmir kordonunu andiran sahil seridi sehrin en güzel yerlerinden biridir. Burada görülecek ilk yer kesinlikle Lefkos Pyrghos yani Beyaz Kule. Kanuni Sultan Süleyman zamaninda yapilmis bu hisar, sehir el degistirince simgesel olarak vaftiz edilmis ve beyaza boyanmis. Bunun disinda pek çok gezilecek yeri bulunuyor. Atatürk Evi, Bey Hamam, Bedesten, Alaca Minare, Hamza Bey Camii öne çikan tarihi miraslardan.

Yakin zamanda bir Selanik seyahati planliyorsaniz, uçak bileti için Ani Tur’un Uçak Bileti firsatlarindan yararlanabilirsiniz.

Popüler Uçuşlar
  • Yurtiçi
  • Yurtdışı